Datça kış aylarında 15.000, yaz aylarında 40.000’e kadar ulaşan bir nüfusa sahiptir. Datça’ya Marmaris’ten 70 km.lik bir karayolu ile ulaşabileceğiniz gibi, yıl boyu devam eden Datça-Bodrum feribotları ile Bodrum üzerinden deniz yoluyla da ulaşabilirsiniz. Datça yarımadası, Özel Çevre Koruma Bölgesi ilan edilmiş olması dolayısıyla bozulmamış doğası, 235 km.lik bir sahil bandı ve dantel gibi büyüklü küçüklü 52 koyu ile yerli ve yabancı turistler için trekking, sörf, yelken gibi doğa ve su sporlarının yapılabileceği ideal ortamlara sahiptir.

Kos

Bodrum’a 8 deniz mili, Kairos Marina’ya 13 deniz mili uzaklıkta yer alan 50.000 nüfuslu Kos adası plajları, masmavi denizi, bembeyaz evleri ve gece hayatıyla ünlüdür. Çok sayıda zeytin ağacı ve üzüm bağları mevcuttur.

Read More

Bodrum

Bodrum; plajları, kalesi ve gece hayatıyla dünyaca ünlü bir tatil beldesidir. Çarşısı, kafeleri, restoranları ve gece klüpleri yaz boyunca doludur.

Read More

Marmaris

Marmaris Datça’ya karayoluyla 70 km. mesafede olup köyleri, antik yerleri, piknik alanları ve muhteşem doğası ile görenleri büyüleyen bir tatil cennetidir. Her yaz 500.000 e yakın turisti ağırlayan Marmaris’te görülmesi gereken yerler; Marmaris Kalesi, Kleopatra adası ve plajı ve çevre köyleri ( Hisarönü, Orhaniye, Turgut, Selimiye, Bozburun, Söğüt ) dir. Buralara günübirlik safari turları düzenlenmektedir.

Read More

Yöremiz Datça

Datça kış aylarında 15.000,yaz aylarında 40.000’e kadar ulaşan bir nüfusa sahiptir. Datça’ya Marmaris’ten 70 km.lik bir karayolu ile ulaşabileceğiniz gibi, yıl boyu devam eden Datça-Bodrum feribotları ile Bodrum üzerinden deniz yoluyla da ulaşabilirsiniz. Datça yarımadası, Özel Çevre Koruma Bölgesi ilan edilmiş olması dolayısıyla bozulmamış doğası, 235 km.lik bir sahil bandı ve dantel gibi büyüklü küçüklü 52 koyu ile yerli ve yabancı turistler için trekking, sörf, yelken gibi doğa ve su sporlarının yapılabileceği ideal ortamlara sahiptir.

Read More